chi flat ironair max 90nike air max 2009christian louboutin for menUGG Bailey Button Salechi straightenersPrada sneakersprada sneakers for menpink chi flat ironchristian louboutin sale

Saç Ekimini Nerede Yaptıralım?

Ülkemizde saç ekimin konusunda yetkili olan cerrahlar  , ” Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi “ uzmanlarıdır. Saç ekimi görüşmelerinde mutlaka cerrahınızdan bilgi alın ve diplomasını görün. Saç ekimi topluma  basit bir işlemmiş gibi gösterilmeye çalışılmaktadır. Aslında saç ekimi tecrübeli ekip çalışmasını gerektiren ve geri dönüşü olmayan , önemli bir estetik ameliyattır. İş ciddiye alınmalı ve çevredeki saç ekimi yaptıran kişiler, doktorlar ve sağlık personelleri ile görüşülerek gerekirse referans sorulmalıdır. Biz bu sayfamızda saç ekimi yaptıracak kişilere birkaç önerimizi belirtmek ve ufak hatırlatmalar yapmak istedik.

Her hasta için ayrı planlama
Her kişi kendine has ve özeldir. Saç dökülme şekli de öyle. Hastalarımızın cinsiyet, yaş, saç kaybı şekli ve saç teli kalitesi göz önünde bulundurularak her hastamız için ona özel bir planlama yapıyoruz. Her hasta için aynı tedavi şeklini uygulamak imkansız. Bazı hastalarda nadir de olsa  FUT , bazı hastalarda FUE ve bazılarında da medikasyon ve/veya mezoterapi tercih edilebilir. Bunun için deneyimli bir uzman (plastik cerrah ya da dermatolog) tarafından muayene edilmek, görüşme yapmak ve saç analizi gereklidir.

Maksimum saç/greft  sayısı  ve doğal görünüm 
FUT tekniğinde olabildiğince büyük bir saçlı deri flebi alarak greft sayısını maksimize edebiliyoruz ki bunun için konusunda oldukça deneyimli bir plastik cerrah seçmek çok önemli.  Çünkü maalesef deneyimsiz hatta doktor olmayan kişilerin ellerinde yapılabilecek bu tür cerrahi girişimlerden sonra telafisi mümkün olmayan doku kayıpları ve donor (verici) sahada saç kayıpları yaşanabilmektedir.

Yine FUE tekniğinde önemli olan çok deneyimli bir ekiple birlikte çalışarak maksimum greft sayısına ulaşmak ve doğal sonuçlar elde etmektir. Aynı deneyimli ekiple tüm vakalara birlikte girilmesi, her vakada iyi sonuçlar alınması ve sürprizlerin yaşanmaması için önemlidir . İyi bir saç ekimi için doğal görünümlü , yoğun çalışılmış (santimetrekare başına 30-50 greft gibi) ve saç  teli yönleri doğal çıkışına uygun ekim yapılması gereklidir.